fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut

Kalendář plný svobody

0

Ať už online či prezenčně, Česko se pyšní jedním z nejvíce aktivních liberálních hnutí. Díky množství organizací a událostí, které organizují, je pak pro všechny vás, kdo chcete být jeho součástí, obtížné mít o všem dění přehled.

Abychom vás ušetřili sledování několika webů a facebookových stránek, dali jsme pro vás v Liberálním institutu společně s českými a slovenskými Studenty za svobodu a Svobodným přístavem dohromady Liberální kalendář. Ten si můžete snadno přidat ke svému kalendáři, pokud využíváte Google kalendář, nebo čas od času stáhnout do Outlooku a dalších kalendářových aplikací, aby vám již nic neuniklo. Kalendář zároveň slouží ke koordinaci při plánování akcí tak, abyste byli co nejméně vystavováni situacím, kdy naráz probíhají tři různé zajímavé webináře, streamy, nebo přednášky.

Díky tomu že kalendář používáme ke koordinaci již při plánování akcí, tak jeho sledováním budete mít přehled o akcích, které doposud nikde jinde nejsou vyhlášeny.

A co se tedy dozvíte, pokud si kalendář přidáte ještě dnes?

Předně si připomenete, že ve čtvrtek nesmíte chybět na webináři Liberálního institutu o otevřených hranicích, nebo lépe řečeno o Otevřených hranicích – nejnovější knize ekonoma Bryana Caplana ve skvělé komiksové formě vytvořené Zachem Weinersmithem, kterou Liberální institut nyní vydává v češtině, a na kterou můžete stále přispět na Startovači. Kampaň je sice teprve ve čtvrtině, stále však zbývá vybrat polovinu částky na vydání knihy. Na webináři se k nám k diskuzi o Otevřených hranicích připojí jak Bryan Caplan, tak Zach Weinersmith, autor SMBC komiksů. Nezapomeňte si připravit dotazy na Otevřené hranice i otevřené hranice a ve čtvrtek v osm hodin se k nám připojit.

Hned v pátek pak zjistíte, že nás čeká další díl nového podcastu Liberálního institutu Co je slyšet a co není slyšet. Pokud vám utekl první díl, přehoďte v kalendáři o týden zpět, kde najdete premiéru s Petrem Bartoněm o koronaviru, makroekonomii a robotech, a proměňte ji z toho, co jste neslyšeli, na to, co posloucháte.

Ani o víkendu není Liberální kalendář prázdný – najdete zde událost slovenských Studentů za svobodu ze série Liberty Talks s Jurajem Bednárem s názvem Velký restart. O co jde, co ho způsobilo, a hlavně, jak po něm žít? Přijďte si naladit slovenské Studenty za svobodu v sobotu v šest. Odkaz na připojení najdete, jako u všech akcí, přímo v kalendáři.

Další týden pak najdete v kalendáři pravidelný středeční Liberty Webinář českých Studentů za svobodu, tentokrát s kryptoměnovým analytikem Liberálního institutu Josefem Tětkem o historii české koruny. Kolik měn se u nás ve skutečnosti za poslední století vystřídalo, a co na ně Tonda Zápotocký a Satoshi Nakamoto?

Únorem však události již umístěné v Liberálním kalendáři nekončí. 3. března tam najdete další Liberty Webinář, tentokrát v angličtině, s ředitelem pro vzdělání v londýnském think-tanku Institute of Economic Affairs Dr. Stephenem Daviesem o tom, jak zbohatl západní svět a proč právě on, a ne žádná ze slibně se rozvíjejících civilizací před ním, ať už šlo o Egypt, Mezopotámii, Čínu nebo Římskou říši.

V týdnu od osmého února se vrátí série Studentů za svobodu Liberalismus v Čechách se svým druhým oddílem, který začne webinářem s Petrem Bartoněm o šumném Petrovi z Třeště a jeho kreativní destrukci, a bude pokračovat dalšími třemi webináři až do dubna. Najdete je v kalendáři všechny?

A nakonec, z kategorie hvězdných zahraničních řečníků, na 18. března najdete v kalendáři doposud jinde neoznámený webinář Studentů za svobodu s jedním z nejznámějších současných ekonomů rakouské školy Peterem Boettkem o jeho nejnovější knize, o které s ním budeme mít jako první příležitost promluvit ještě před jejím vydáním. Kniha se jmenuje The Struggle for a Better World: The Case for Liberalism. Pokud tedy čtete tuto zprávu, nebo již máte stažený Liberální kalendář, máte již nyní s měsíčním předstihem možnost vymýšlet záludné dotazy na téma obhajoby liberalismu.

Jak již bylo řečeno, jakkoliv se může zdát, že mnoho našich svobod během pandemie erodovalo, českému liberálnímu hnutí žádné vyčerpání nehrozí, a nadále vydává knihy, začíná nové podcasty a projekty, a přináší vám skvělé přednášky a diskuze s výbornými řečníky – a nyní díky Liberálnímu kalendáři o nich můžete mít přehled ode dneška až do dubna, a žádná nově přidaná akce vám neunikne.

Není na co čekat, stáhněte si Liberální kalendář!

Sdílej

O Autorovi

mm

Jan Mošovský je ředitelem výzkumu Institutu liberálních studií a European Programs Manager ve Students for Liberty. Po absolvování studia ekonomie na University of Edinburgh je doktorandem na Institutu ekonomických studií.

Comments are closed.