fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut

Liberální institut v roce 2020

0

Jaký byl rok 2020 v Liberálním institutu? Podívejme se společně na stručný přehled.

Bohužel i nás a naši činnost v uplynulém roce výrazně poznamenala koronavirová pandemie. K tématu jsme vydali několik článků a také studii. Prakticky jsme nemohli konat žádné akce pro veřejnost, museli jsme se tedy vydat online cestou.

Novou korporátní identitu, již jsme představili v březnu, tak měl zatím málokdo příležitost vidět naživo.

Na jaře jsme také vydali Svobodu volby manželů Friedmanových, v češtině již podruhé.

Zvládli jsme uspořádat dvě výroční přednášky, bohužel obě online. Na jaře jsme dohnali ztrátu, Výroční přednášku 2019 přednesl Tom Palmer. V prosinci pak Výroční přednáška 2020 patřila Davidu Friedmanovi.

Na konci června jsme pořádali tiskovou konferenci a tradiční happening k letošnímu Dni daňové svobody. Letos byl nejpozději, 24. června, avšak rovnou jsme avizovali, že jej vzhledem k loňské těžce předvídatelné situaci veřejných financí budeme muset revidovat.

V červnu jsme též sepsali studii k potravinové soběstačnosti a zveřejnili historické studie a sborníky na dedikované stránce.

Vyhlásili jsme Daňové břemeno 2020, Index byrokracie 2020 a aktualizovali Skóre senátorů.

Společně s Fraser Institutem a dalšími think-tanky jsme zveřejnili nový žebříček Economic Freedom of the World.

V srpnu se nám povedlo uspořádat další ročník letní školy a na podzim jsme udpořádali sérii webinářů o ekonomické transformaci.

Vyhlásili liberální a antiliberální počin roku, nově pojmenované jako Cena Karla Havlíčka Borovského a Cena Alexandera Bacha a vyhlásili jsme také nositele Bludného balvanu ekonomie 2020.


Chodili jsme do médií, např. Martin Pánek byl v debatě na ČRo Plus ohledně nového fondu EU nebo na Seznam Zprávách ohledně brexitu. Všechno můžete sledovat na speciálně dedikované stránce.


  • Na facebookovém profilu jsme zaznamenali nárůst z 2254 sledujících na 2736, tj. o 21 %.
  • Na twitterovém účtu na začátku loňského roku měli 1134 followerů, letos 1563, jde o nárůst o 38 %.
  • Na instagramovém jsme na začátku loňského roku měli 307 followerů, letos 487, tj. nárůst o 59 %.
  • Na LinkedIn máme letos 407 sledujících.
  • Na YouTube nás odebírá 119 lidí.
  • V nově založené facebookové skupině Liberální fórum máme 790 členů.

Ve spolupráci s Gradou jsme za rok 2020 prodali 2315 ks knih a přes náš e-shop dalších 717, další desítky knih jsme rozdali zdarma. Ve spolupráci s Palmknihami jsme prodali (včetně výpůjček) 448 e-knih, přes vlastní e-shop dalších 13, naše starší knihy jsou také ke stažení zdarma.

Čeká nás dlouhá cesta a pro rok 2021 jsme si pro vás přichystali další skvělé projekty, budeme toho dělat ještě víc než loni. Tak pojďte s námi!

Budeme nadšeni za jakoukoliv finanční i nefinanční podporu. Díky za přízeň!

Sdílej

O Autorovi

mm

Institut liberálních studií je český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Comments are closed.