Kniha Co je to mysl (The Sensory Order), poprvé vydaná v roce 1952, představuje klasickou teorii mysli F. A. Hayeka, v níž popisuje mentální mechanismus, který klasifikuje vjemy, jež nelze vysvětlit fyzikálními zákony. Hayekovým podstatným přínosem pro teoretickou psychologii se zabývali Thomas Szasz, Gerald Edelman a Joaquin Fuster.
„Velmi povzbudivý příklad trvalého pokusu o spojení informací, odvozování a hypotéz v několika oblastech biologie, psychologie a filosofie.“ -Quarterly Review of Biology
F. A. Hayek (1899–1992), nositel Medaile svobody za rok 1991 a spoluobdržitel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 1974, vyučoval na Londýnské univerzitě, Chicagské univerzitě a Freiburské univerzitě.
---
Knihu na pokračování překládá Štěpán Drábek.
Zatím je přeložena 8. kapitola, na našem webu vyšla po částech:
- Co je to mysl: Kapitola osmá: Filosofické konsekvence (1)
- Co je to mysl: Kapitola osmá: Filosofické konsekvence (2)
- Co je to mysl: Kapitola osmá: Filosofické konsekvence (3)
- Co je to mysl: Kapitola osmá: Filosofické konsekvence (4)
- Co je to mysl: Kapitola osmá: Filosofické konsekvence (5)
- Co je to mysl: Kapitola osmá: Filosofické konsekvence (6)
- Co je to mysl: Kapitola osmá: Filosofické konsekvence (7)

Friedrich August von Hayek (8. května 1899 – 23. března 1992) byl rakousko-britský akademik a filosof. Je známý svými příspěvky k politické ekonomii, politické filozofii a intelektuální historii. Hayek se v roce 1974 podělil o Nobelovu pamětní cenu za ekonomii s Gunnarem Myrdalem za práci o penězích a ekonomických výkyvech a vzájemné závislosti ekonomických, sociálních a institucionálních jevů. Jeho popis toho, jak ceny sdělují informace, je široce považován za významný příspěvek k ekonomii, který mu vynesl tuto cenu. Byl významným přispěvatelem rakouské ekonomické školy.
Je autorem mnoha knih, mezi které patří např. Cesta do otroctví; Právo, zákonodárství a svoboda nebo Osudná domýšlivost.